S.S. Akçapınar Azmak ve Deniz Taşıyıcıları Safari Sportif Faaliyetleri Turizmi Geliştirme Kooperatifi 2015 yılında kuruldu.

Akçapınar, Akyaka ve Ula'nın turizm imkanlarını geliştirmek ve dolayısı ile ülke tanıtımına bir katkı sunmak adına Akçapınar'da yaşayan yöre sakinleri tarafından kurulan kooperatif Akyaka kadın azmağında günde binlerce vatandaşın tercih ettiği tekne turunun yanında Akçapınar sahilinde dünyanın en önemli Kiteboard (Su sörfü) alanında ve Akçapınar Azmağı'nda kano severleri ağırlıyor.

6 kilometre gidiş, 6 kilometre geliş olmak üzere 12 kilometrelik azmak içinde sazlıklar ve yeşilin her tonunun yer aldığı büyüleyici bir atmosferde yapılan kano sporunun güzergahında Kanunu Sultan Sileyman’ın Rodos seferi sırasında askerlerin geçişi için yaptırdığı Gelin Duası Köprüsü ve Gelin Yıkığı köprüsü olarak adlandırılan köprüler bulunuyor.

Akçapınar Azmağı'nın doğal akvaryumu ve çeşitli su altı bitkilerininde gözlenme şansının yakalandığı tur esnasında azmak içinde yer alan ördek, balık, yengeç ve kazları elle besleme imkanıda bulunuyor.